[Мій сайт ]
Головна » 2015 » Березень » 26 » ВІДКРИТИЙ ЛИСТ НАЧАЛЬНИКУ ГУ УМВСУ в ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ БОГОМОЛУ ОЛЕКСАНДРУ МИКОЛАЙОВИЧУ ВІД ГО «БЕРЕЖАНСЬКА САМООБОРОНА»
23:55
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ НАЧАЛЬНИКУ ГУ УМВСУ в ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ БОГОМОЛУ ОЛЕКСАНДРУ МИКОЛАЙОВИЧУ ВІД ГО «БЕРЕЖАНСЬКА САМООБОРОНА»

Громадська організація «Бережанська Самооборона» продовжує відстоювати цінності, проголошені на Майдані та вважає своїм обов’язком стояти на сторожі формування нової держави. Майдан постав проти безчинства влади для того, щоб захистити законні права кожної людини.
Ввжаємо, що в умовах соціально-політичної нестабільності, агресії зі сторони Росії, в державі одним із першочергових завдань органів внутрішніх справ в забезпеченні охорони громадського порядку, прав і свобод кожного громадянина є взаємодія міліції з населенням. Практика свідчить, що така ініціатива позитивно впливає на безпеку й зменшує вплив криміногенних чинників.
Як і в більшості населених пунктів України, в час Революції Гідності, на бережанщині було створено громадське формування «Самооборона майдану». Нині наша організація займається активною волонтерською роботою, здійснено ряд поїздок в зону проведення АТО, куди ми відвезли десятки тон гуманітарної допомоги, забезпечели військовою амуніцією сотні військовослужбовців, серед них десятки правоохоронців, які відправлялися борони українську землю від зайд-ворогів. Однією із напрямків нашої діяльності, яка була задекларована на Майдані під час Революції Гідності, залишається боротьба із корупцією, виявлення афер і шахрайства в різних галузях життєдіяльності району.
Ми щиро вірили, що після подій Революції Гідності в відбуватимуться суттєві зміни і в правоохоронних органах, зокрема  в Бережанському РВ УМВСУ в Тернопільській області. Упродовж 5 місяців самооборонці спільно із представниками райвідділу міліції та інших силових структур і громадських формувань (Спілка ветеранів Афганістану, Товариство мисливців та рибалок  та ін.) забезпечували охорону громадського порядку, здійснювали спільні наряди з патрулюванням вулиць м. Бережани з метою уникнення провокацій та забезпечення безпеки жителів міста та району, організовували проведення на належному рівні позачергових виборів Президента України, депутатів до Верховної Ради України тощо.
Перед призначенням керівника Бережанського райвідділу міліції Петра Процика нами було направлено лист на ім’я тоді ще начальника ГУ УМВСУ в Тернопільській області  В. К. Облещука з проханням врахувати позицію нашої організації в разі призначення нового начальника міліції. Василь Корнелійович дослухався до нашої просьби, доручивши кандидату на посаду начальника районної міліції Петру Процику зустрітися з представниками організації та узгодити усі протиріччя, виробити спільне бачення по проведенню роботи спрямованої на стабілізацію криміногенної обстановки, на боротьбу з  корупцією та іншими зло¬чинами і правопорушеннями. На засіданні штабу «Бережанської Самооборони», яке відбулося 26 червня 2014 р., сторони дійшли спільної згоди по десяти пунктах, які пообіцяв виконувати майбутній очільник райвіддлу міліції, а Самооборона готова була надати правоохоронцям всебічну допомогу (копія додається). Петро Процик також пообіцяв, що на протязі 100 днів перебування на посаді прозвітує перед громадськістю, розповідав, що його родина є проукраїнською, а рідні по маминій лінії були переслідувані за участь у національно-визвольних змаганнях і т.д.
Слід нагадати і про координаційну нараду з питань протидії злочинності та корупції, яка відбулася у липні 2014 р. в  актовому залі райвідділу під головуванням прокурора району Р. Юсипіва. Від нашої організації було запропоновано створити Громадську раду при Бережанському РВ УМВСУ в Тернопільській області, у яку ввести представників громадськості, проте, цей орган так і не створено. Нажаль, але більшість взятих на себе  зобов’язань і обіцянок Петро Процик так і не виконав. 
25 квітня 2014 р. в Бережанах по вул. Січових Стрільців було розпочате незаконне будівництво МАФів. Депутатська комісія, яка була створена з метою вивчення ситуації підтвердила факти порушень зі сторони забудовників. Було відкрите кримінальне провадження, опитано місцевих жителів, які у своїх свідченнях підтвердили факти порушень та зловживань окремими посадовцями району, незаконної вирізки дерев. Дивує той факт, що міліція не розібравшись в справі закриває її. Не взяли до уваги правоохоронці того факту, що на місці будівництва працювала техніка МНСиків, порушено норми будівництва забудовниками, здійснено незаконну вирізку цілком здорових каштанів, і, що саме основне, акт на видалення зелених насаджень був підроблений.
Одним із пунктів домовленостей було те, що ми просили, і готові були допомагати правоохоронцям в боротьбі із незаконною реалізацією спирту та самогоноварінням. Сміх і гріх, коли в центрі міста Бережани відкрито діють т.зв. «точки», де відбувається цілодобова реалізація алкоголю від якого не одна людина згубила своє життя, а правоохоронці на це не реагують. З метою виявлення цієї проблеми було здійснено відеофіксацію «роботи точок».
28 січня 2015 р. представниками організації  було виявлено факти, які свідчать про спробу викрадення декоративних дерев «Туя» на території цегельного з-ду «Керамік», а згодом і на територіях з-ду «Мікрон», РАйСТ, у селі Рай... Ці факти ми висвітлили на нашому інтернет ресурсі (http://samber.at.ua) 28 січня 2015 р. та в районних засобах масової інформації. Проте, зорганізувавшись, особи, які мали відношення до справи видалення туй на території міста Бережани, на протязі декількох днів підтасовали документи, а начальник Бережанської міліції написав статтю в районних ЗМІ, де виклав своє особисте бачення по цій справі, тим самим став на захист правопорушників (копія додається). Тільки після особистого ознайомлення членами нашої організації із справою по «бережанських туях» стало зрозуміло, що начальник міліції вказав у статті неправдиві факти, або просто свідомо збрехав. Дана справа як і в інших випадках закрита «через відсутність фактів злочину»...
Бездіяльність міліції прослідковується в питанні, яке збурило усю релігійну громаду краю, а саме незаконне заволодіння шахраями двома автомобілями іноземного громадянина загальною вартістю більше 300 000 гривень.
Ще 4 червня 2014 року відомості про кримінальне правопо¬рушення було внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014210040000154, однак до даного часу цей злочин не розслідуваний і винні не притягнуті до відповідальності. Судом першої інстанції даний позов задоволено і навіть після цього ніякої реакції з боку міліції стосовно продовження розслідування і притягнення винних до відповідальності немає.
Окремої уваги заслуговує безконтрольність Петра Процика за діями підлеглих і зокрема нача¬льника В ДАІ на якого є цілий ряд нарікань, скарг від  підприємців, керівників організацій так і від окремих громадян.
Замість того, щоб організувати роботу по відновленню дорожнього полотна, чи обгородити небезпечні ділянки дороги в ями встановлюються стовбури дерев, гілля тощо…
Члени нашого формування, які здійснювали спільні патрулювання з працівниками ДАІ на створених блок-пост на в’їздах в місто, були свідками неодноразового грубого ставлення начальника Бережанського ВДАІ до своїх працівників, висловлювань в їх адресу нецензурною лайкою, обзивання їх в присутності членів нашої організації.
Жителі району бачать який незадовільний стан доріг в районі, розміщення дорожніх знаків, стоянки автомобілів, а точніше їх відсутність … Побори з водіїв, з підприємців, таксистів, керування транспортом в нетверезому стані це норма життєдіяльності начальника ВДАІ Бережанського РВУМВС України Лесіва П.М. Для людей такої категорії необхідна не тільки повна люстрація, а також перевірка його діяльності правоохоронними органами – підрозділом внутрішньої безпеки, прокуратурою. Його діяльність необхідно перевіряти з Калуша, де він працював раніше і пішов звідти з негативних мотивів, але завдяки чийомусь «покровительству», все ж залишився на роботі і продовжив працювати в Монастириську, Козові та в Бережанах, отримав підвищення у званні!
Простий аналіз способу життя цього посадовця свідчить про його «нечисту руку». Так, він придбав і користується автомобілем «Хонда» який по ринковій вартості коштує не менше 140 000 гривень. Він щоденно їздить на роботу з м.Калуш, Івано-Франківської області до Бережан на роботу. Віддаль з м.Бережани до м.Калуш біля 100 кілометрів, тобто одна поїздка на роботу і додому це 200 км. шляху – в ціні на паливо становить біля 400 гривень. Якщо у місяці 25 робочих днів то витрати лише на паливо становлять близько 10 000 гривень. Які ж витрати для пана Лесіва П.М. будуть у місяць хоча б для одноразового харчування? В закладах громадського харчування це приблизно 1300–1800 гривень за скромними порахунками. Закономірно постає запитання – яка ж зарплата у начальника ДАІ Лесіва П.М.і чи вигідно йому працювати? І взагалі, які витрати на місяць несе цей правоохоронець? Звідки у нього такі статки? Ми вважаємо, що керівництво УМВС УДАІ повинні самі очищати свої ряди від таких працівників, давати їхнім діям та поведінці належну оцінку, оцінювати їх авторитет серед жителів району. Нам у районі не потрібні міліціонери-керівники, що основною метою ставлять своє збагачення та дескридитацію міліції. Віримо, що серед працівників Бережанської міліції є багато добросовісних і відданих присязі працівників, які чесно служать народові України і можуть очолити цей підрозділ ДАІ.
Уже декілька років точиться боротьба із земельними ділянками по вул. Сонячна у м. Бережани. Слуги Януковича в особі бережанської злочинної влади обікрали людей, близько сотні бережанців залишилося без останніх клаптиків землі, а отже без надії на майбутнє.
Відповідно до злочинного розпорядження голови Бережанської райдержадміністрації Я.Триньки  від 7 березня 2012 року серед нових власників вкраденої землі  більшість осіб не є жителями м. Бережани, а окремі навіть з поза меж району та області.  Натомість люди, які користувалися цими ділянками з 1992 року як сумлінні користувачів, які вчасно поновлювали оренду і сплачували податки не мали змоги на законне першочергове її отримання.
Дана справа перебуваючи на контролі в Бережанському РВ УМВСУ в Тернопільській області не була доведена до кінця і як в попередніх випадках була закрита.
Вважаємо, що начальник РВ УМВСУ в Тернопільській області Петро Процик не згуртовує та не націлює для виконання основних завдань міліції особовий склад райвідділу. Більше того, він ігнорує та не організовує проведення належних перевірок інформації, яку ми надаємо стосовно виявлених фактів злочину, афер тощо. Таке вперте ігнорування належного розслідування наявних фактів, закриття кримінальних проваджень граничить із злочинною бездіяльністю та корумпованістю цього керівника.
Шановний Олександре Миколайовичу, звертаємось до Вас з вимогою щодо звільнення із займаної посади начальника РВ УМВСУ в Тернопільській області Процика П.Б., а також  начальника ВДАІ Лесіва П.M. Терпіти і дивитися на свавілля міліцейського керівництва у нашому районі громадськість краю більше не наміряна. В разі, якщо наші вимоги не будуть враховані ми вдаватимемося до усіх дозволених методів протесту, висвітлення проблеми в ЗМІ тощо.

                                                                                          ГО «Бережанська Самооборона»

 

Переглядів: 656 | Додав: Самооборона
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]