-
> На Тернопільщині звільнять кожного четвертого прокурора <Одночасно з прийняттям бюджету народні депутати проголосували за зменшиення кількості працівників прокуратури на 5 000, а МВС – на 20 000. Таким чином з органів прокуратури відправлять у “вільне плавання” кожного четвертого співробітника. Крім того в квітні вступає в дію закон, який значно обмежує повноваження цього відомства. За законопроект #1577 проголосували 256 народних обранців, повідомляє кореспондент Укрїнформу. Відтак чисельність працівників Генпрокуратури зменшили з 20 000 до 15 000, а кількість працівників МВС зменшили зі 172 000 до 152 000. Крім того, у парламенті скасували вихідну допомогу при виході на пенсію працівників прокуратури. Це означає, що дехто з звільнених не зможе отримати чималі виплати, які іноді сягають сотень тисяч гривень. Посадові оклади працівників апаратів судів лишили тими самими (до цього пропонували збільшити їх у 3 рази). 90 млрд гривень, вивільнених від цього, підуть на національну безпеку та оборону, наголосив прем’єр-міністр, презентуючи нардепам проект закону. Він також зауважив, що зберігається чинні норми щодо умов оплати праці працівників бюджетних установ, норми вступу дітей поза конкурсом до ВНЗ. За словами прем’єр-міністра, за результатами першого півріччя 2015 року Кабмін прийме рішення щодо індексації заробітних плат, пенсій та соціальних виплат. При цьому, пільговий проїзд залишиться без змін до червня наступного року для всіх категорій населення. Пільги скасують для окремих категорій лише з 1 червня 2015 року.КОЛИ НА БЕРЕЖАНЩИНІ РОЗПОЧНЕТЬСЯ АТО, АБО ЯК ОРГАНІЗОВАНА ЗЛОЧИННА ГРУПА ХОЧЕ ПРИВЛАСНИТИ СИРІТСЬКУ ЗЕМЛЮ
Про кришування першими особами на Бережанщині найбільших злочинних та корупційних схем знає кожен пересічний мешканець району. І здавалося б, як так, у такому історичному та патріотичному краї, над яким височить скроплена кров’ю стрілецька Голгофа – гора Лисоня, в колисці зародження оунівського та упівського підпілля, місці, де ледь не щодня відбуваються заходи молебні, урочистості, відкриваються пам’ятники, та пам’ятні дошки, в районі, де з самого початку становлення незалежної України при владі представники демократичних політичних сил, можуть відбуватися речі, які не вкладаються в рамки розумного?
Рівень корупції, дерибану, політичної возні, наклепів, брехні досяг свого епогею у 2012-2013 рр., коли до влади у районі прийшла партія регіонів. Тодішнє регіоналівське керівництво району на самих початках свого існування не мало палких прихильників а ні в політичному середовищі, а ні серед громадськості, все ж таки як не крути бандерівський край… Залишилися окремі продажні шкури, які ще з 2004 р., від виборів до виборів за юдові гроші робили чорну роботу. Всі про них знали, не забули ми їх і по сьогодні.
Але з часом кого залякавши, кого добровільно-примусово «нагнувши», а дехто і сам виявив бажання вислужитися, провладна партія в районі назбирала близько 600 штиків свого членства! Серед них були і ті, хто й не знав, що є в списку прихильників курсу президента-злодія, через що уляпалися у неприємності, які і по нині їм вилазять боком. Була, і до нині є категорія осіб, на яку Бережанська громада покладала велику надію, вірила, якщо людина є членом чи очільником патріотичної, демократичної партії, то такі цінності вона відстоюватиме будучи при владі. Але так не сталося. Свято повіривши у силу та непереможність системи Януковича регіонали та окремі демократи в унісон продовжили додерибанювати Бережанський район. Зупинив їх лише Майдан!
Ось класичний приклад дерибану і змов злодіїв, тільки цього разу він вражає своєю нахабністю та захланністю зі сторони «патріотичного керівництва» Бережанської міської ради, яке свідомо сприяє окремим особам у привласненні шматка землі на території Бережанської школи-інтернат, де навчаються діти-сироти та діти із соціально-незахищених сімей.
20 серпня 1963 року Бережанською школою-інтернат (тоді Бережанська середня загально навчальна трудова політехнічна школа-інтернат) було виготовлено документи на земельну ділянку навчального закладу за адресою вул. Карла Маркса, 12 м. Бережани (на даний час вул. Руська, 12 м. Бережани) та генеральний план (схему) цієї земельної ділянки із чітко визначеними межами та нанесеними на ній нежитловими будівлями та спорудами. Загальна площа інтернатівської землі, де знаходились навчальний комплекс та інші нежитлові приміщення і споруди становила 2519 кв.м. Станом на 04.08.1983 р. через будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Січових Стрільців, площа цієї земельної ділянки було зменшена до 17801 кв. м.
26 травня 2008 року Бережанським обласним комунальним міжрайонним бюро технічної інвентаризації була виготовлена інвентарна справа на комплекс нежитлових будівель та споруд Бережанської обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання (далі школа-інтернат).
Згідно даної інвентарної справи на земельній ділянці по вул. Руська, 12 м. Бережани розташовані такі нежитлові будинки та споруди школи - інтернат:
1. Головний корпус, Б-3, загальна площа 2167,2 кв.м;
2. Їдальня, Г, загальна площа 475,3 кв.м;
3. Ізолятор, медичний пункт, Д-2, загальна площа 667,2 кв.м;
4. Військовий кабінет, Е, загальна площа 207,8 кв.м;
5. Склад, Ж, загальна площа 67,0 кв.м;
6. Столярна майстерня, З, загальна площа 202,4 кв.м;
7. Котельня,Л, загальна площа 98,6 кв.м;
8. Склад кастелянші, М-2, загальна площа 126,1 кв.м;
9. Туалет,П, загальна площа 15,4 кв.м;
10. Гараж, Ф, загальна площа 187,2 кв.м
11. Огорожа стадіону, 1.
На підставі інвентарної справи було видано відповідне свідоцтво на право власності на нерухоме майно від 27 серпня 2010 року Серія СЕС № 366379, а Бережанським обласним комунальним міжрайонним бюро технічної інвентаризації видано Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 27200585 від 02.09.2010 р., реєстраційний номер 31103597.
У 2011 році Бережанський філіал землевпорядної організації приватного підприємства “Західгеопроект», яке зареєстроване у м. Дубляни Львівської області, директор Волинець Я.Я., з виконавцем – Семенець І.М. та керівником Гладким Ярославом (м. Бережани) виготовило кадастрові плани земельних ділянок Бережанської школи-інтернат за адресами вул. Руська, 12, вул. Руська, 13, вул. Хатки, 121а в м. Бережани.
Письмовий договір про виконання землевпорядних робіт між замовником – Бережанською школою-інтернат та виконавцем - приватним підприємством “Західгеопроект” не укладався. Відповідно оплата Бережанською школою-інтернат за виконані землевпорядні роботи не проводилася. Замовником робіт Бережанська школа-інтернат не була.
Отже ці роботи були виготовлені незаконно і не повинні були братись до уваги та розгляду в міській раді чи в державному органі із земельних ресурсів.
Однак все було по іншому, виготовлений кадастровий план земельної ділянки Бережанської школи-інтернату за адресою вул. Руська, 12, був взятий на затвердження Бережанською міською радою в 2011 р., на якому вже стала відсутня частина земельної ділянки, орієнтовною площею 0,30 га, на якій розташовані будівлі та споруди навчального закладу, а саме гараж “Ф” загальна площа 187,2 кв.м, склад костелянші, М-2, загальна площа 126,1 кв.м, туалет, П, загальна площа 15,4 кв.м.!
З невідомих причин окремо було виготовлено кадастровий план на земельну ділянку, на якій розміщена котельня, Л, загальна площа 98,6 кв.м Бережанської школи-інтернату. Площа земельної ділянки під котельнею обмежується одним метром довкола будівлі для її обслуговування.
Листом від 11 січня 2012 року №16 Бережанська обласна комунальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання звертається до Бережанської міської ради з клопотанням надати дозвіл на складання технічної документації із землеустрою щодо посвідчення права постійного користування земельними ділянками для обслуговування будівель та споруд за адресами вул. Руська,12, вул. Руська,13 та вул. Хатки,121 “а”.
Бережанська міська рада, мабуть з метою затягування процесу, рішенням від 22 березня 2012 року №394 “Про розгляд заяви Бережанської обласної загальноосвітньої школи - інтернату” відкладає розгляд заяви Бережанської школи-інтернат до отримання результатів роботи спеціально створеної депутатської комісії. Комісія не запрацювала і ніяких пропозицій чи висновків сесії міської ради не видала.
Наступним рішенням сесії Бережанської міської ради №407 від 26.04.2012 “Про розгляд листа Бережанської районної ради» було погоджено пропозицією Бережанської районної ради щодо надання земельної ділянки під будівництво будівлі ДЮСШ в м. Бережани на території школи - інтернат, на частині земельної ділянки за адресою вул. Руська, 12, яка перебуває у користуванні навчального закладу.
Про прийняте рішення, яким фактично місцевий орган влади надав погодження на вилучення частини земельної ділянки навчального закладу, адміністрацію Бережанської школи-інтернат не повідомили. Ніякої згоди на вилучення землі чи добровільну відмову від частини земельної ділянки, як вимагає Земельний кодекс України, керівництво школи не надавало.
Згідно Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПін 5.5.2008-01 дана ділянка є фізкультурно-спортивною зоною навчального закладу.
Виходячи з цього та у зв’язку з порушенням земельних прав Бережанська школа-інтернат звернулася в прокуратуру Бережанського району з листом щодо перевірки на законність рішень Бережанської міської ради.
За результати перевірки встановлено, що сесією Бережанської міської ради рішення №407 від 26.04.2012, №394 від 22.03.2012, №575 від 26.12.2012р. прийнято з порушенням вимог земельного законодавства, у зв’язку з чим прокурором району винесено подання з вимогою скасувати вказані рішення.
Рішенням сесії Бережанської міської ради від 06.06.2013 №676 “Про розгляд подання прокуратури Бережанського району від 11.04.2013 №46-663 вих.13” частково задоволено подання прокуратури та скасовано рішення сесії Бережанської міської ради №407 від 26.04.2012від 26.04.2012 року. п.11 рішення сесії Бережанської міської ради №575 від 26.12.2012, а рішення сесії Бережанської міської ради №394 від 22.03.2012 залишено в силі.
Слід зазначити, що пунктами 4, 5, 6 рішення сесії Бережанської міської ради від 06.06.2013 №676 “Про розгляд подання прокуратури Бережанського району від 11.04.2013 №46-663 вих.13” Бережанська міська рада в черговий раз порушує вимоги чинного законодавства України та земельні права Бережанської школи-інтернат, а саме:
згідно п.4 доручає виконавчому комітету міської ради виготовити технічну документацію та зареєструвати речове право на земельну ділянку, яка використовується школою-інтернат для спортивного майданчика;
згідно п. 5 після реєстрації речового права надати Бережанській школі-інтернат та Бережанській гімназії дозвіл на користування даною земельною ділянкою. Виходячи зі змісту цього пункту частина земельної ділянки, якою завжди користувалася школа-інтернат надаватиметься в строкове та платне користування, а саме за договором оренди;
згідно п. 6 Бережанській школі-інтернат надано дозвіл на складання технічної документації із землеустрою щодо посвідчення права постійного користування земельними ділянками для обслуговування будівель згідно кадастрових планів земельних ділянок, які виготовлені землевпорядною організацією не законно - без укладення відповідного договору та належного оформлення документації.
Крім цього, зазначена площа та межі земельної ділянки за адресою вул. Руська, 12 м. Бережани не відповідають фактичній та обліковій площі земельних ділянок Бережанській школі-інтернат. Частина земельної ділянки, орієнтовною площею 0,30 га, на якій розташовані будівлі та споруди навчального закладу, а саме гараж, склад костелянші, туалет (вище детально описано) в кадастровому плані за вказаною адресою не відмічені. Виходить, що частина земельної ділянки з цими будівлями «вкрадена», і як виявилось пізніше уже буде ділянкою віднесеною до «земель не наданих у власність чи користування міста».
В подальшому відділом Держкомзему в Бережанському районі безпідставно, а саме без розробки, погодження та затвердження у встановленому порядку технічної документації із землеустрою щодо посвідчення права постійного користування земельних ділянок Бережанської школи-інтернату, внесені зміни у форму 6-ЗЕМ (звіт про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності), а саме загальну площу земельних ділянок Бережанської школи-інтернат зменшено: з 1,98 га до 1,2195 га.
Зміни у статистичну звітність форму 6-ЗЕМ щодо загальної площі земельних ділянок Бережанської школи-інтернат внесені з грубим порушенням законодавства тільки на підставі кадастрових планів земельних ділянок, які виготовлені землевпорядною організацією «Західгеопроект» безпідставно.
Адміністрація Бережанської школи-інтернат звертається 25.06.2013 року №345 із скаргою до прокурора Бережанського району на незаконні дії Бережанської міської ради при прийнятті пунктів 4, 5, 6 рішення сесії Бережанської міської ради від 06.06.2013 №676 “Про розгляд подання прокуратури Бережанського району від 11.04.2013 №46-663 вих.13”.
Згідно відповіді прокурора Бережанського району від 02.08.2013 року №83-14-13 у зв’язку з порушенням Бережанською міською радою при прийнятті пунктів 4, 5, 6 рішення сесії Бережанської міської ради від 06.06.2013 №676 “Про розгляд подання прокуратури Бережанського району від 11.04.2013 №46-663 вих.13” вимог закону України “Про освіту”, Земельного кодексу України прокуром внесено подання про їх скасування.
Бережанська міська рада не задовільнила подання прокуратури Бережанського району від 02.08.2013 №46-1363 вих.13.
Прокурор Бережанського району звернувся в Тернопільський окружний адміністративний суд з позовною заявою щодо визнання протиправним та скасуванння рішення сесії Бережанської міської ради від 08 жовтня 2013 року №752 “Про розгляд подання прокуратури Бережанського району від 02.08.2013 №46-1363 вих.13 “Про скасування п.п.4,5,6 рішення рішення сесії від 06.06.2013 року №676”, визнанння протиправним та скасування пунктів 4-6 рішення сесії Бережанської міської ради від 06 червня 2013 року №676 “Про розгляд подання прокуратури Бережанського району від 11.04.2013 року №46-663 вих.13”.
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2013 року (справа №819/2611/13-а) скасовано рішення сесії Бережанської міської ради від 08 жовтня 2013 року №752 “Про розгляд подання прокуратури Бережанського району від 02.08.2013 №46-1363 вих.13 “Про скасування п.п. 4, 5, 6 рішення сесії від 06.06.2013 року №676 ” та визнано протиправним та скасовано пункти 4, 5, 6 рішення сесії Бережанської міської ради від 06 червня 2013 року №676 “Про розгляд подання прокуратури Бережанського району від 11.04.2013 року №46-663 вих.13”. Не погодившись із згаданою Постановою суду Бережанська міська рада подала на неї апеляційну скаргу у Львівський окружний адміністративний суд. На даний час відкрито апеляційне провадження у Львівському окружному адміністративному суді.
Здавалося б усе добре, справедливість перемогла, але Бержанська міська рада на цьому не зупинилася. Допоки прокуратура та школа-інтернат в судовому порядку відстоює законні земельні права в суді, з початком Революції Гідності 22 листопада 2013 р., Бережанська міська рада, яка є відповідачем у вищезгаданій судовій справі, приймає чергове абсурдне та незаконне рішення щодо земельної ділянки Бережанської школи інтернат за адресою вул. Руська, 12, а саме надає дозвіл виконкому Бережанської міської ради на складання проекту землеустрою щодо посвідчення права постійного користуввання земельною ділянкою для будівництва спортивної школи по вул. Руська м. Бережани. Сесія Бережанської міської ради неодноразово відмовляє школі-інтернат в скасуванні незаконно прийнятого рішення. Навчальний заклад захищаючи свої земельні права і інтереси знову змушений був оскаржувати дане рішення в судовому порядку. Лише під час судового слухання Бережанська міська рада вимушенна була скасувати своє абсурдне та незаконне рішення.
У 2012 році на імя міського голови В. Музички надійшли дві заяви щодо відведення у власність земельних ділянок під будівництво автогаражів від жителя м. Бережани гр. Малашняка Ярослава Ілліча та жительки села Рай Фіняк Наталії Василівни. Рішенням 16 сесії Бережанської міської ради 6 скликання (2 засідання) від 30 серпня 2012 року № 496 «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою та технічної документації» вищезазначеним особам надано дозволи на земельні ділянки відповідно 90 та 50 м2 для будівництва та обслуговування автогаражів на вул. Січових Стрільців в м. Бережани із земель не наданих у власність чи користування міста. Простіше кажучи, із «вкраденої» земельної ділянки якою постійно, правомірно користувалася Бережанська школа-інтернат. Земельної ділянки, яку тільки на підставі незаконних кадастрових планів виготовлених фіктивною Бережанською філією землевпорядної організації приватного підприємства “Західгеопроект», без відповідної згоди адміністрації навчального закладу, як землекористувача, було відібрано, в самому центрі міста. Більше того, Бережанська міська рада самовільно змінює юридичну адресу з вул. Руської, 12 на вул. Січових Стрільців м. Бережани.
Чим заслужили гр. Малишняк та гр. Фіняк такої уваги зі сторони міського голови Музички важко пояснити, але якщо враховувати те, що ці особи можуть бути підставними, багато чого стає зрозумілим, або, що малоймовірно, їх просто підставили. Люди виготовили відповідні документи та потратили значні суми коштів. А тим часом, адміністрація школи постійно судиться із Бережанською міською радою, щораз в суді скасовюючи прийняті незаконні рішення, при тому витрачаючи значні кошти та час на суди і все, що з тим пов’язане.
На останніх засіданнях сесії Бережанської міської ради, міський голова в порядок денний вносив питання про затвердження згаданих проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок зазначеним особам на земельній ділянці Бережанської школи-інтернат, незважаючи навіть на та, що справа знаходиться в суді. Але завдяки громадськості та одиницям небайдужих депутатів це питання вдавалося відстояти на користь школи-інтернату.
Знову Бережанська обласна комунальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів вимушена була 10.12.2014р. подати адміністративний позов в Тернопільський окружний адміністративний суд до Бережанської міської ради щодо скасування рішення сесії № 496 від 30 серпня 2010 року «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою під будівництво автогаражів гр. Малашшняку Я.І. та гр. Фіняк Н.В., жительці села Рай Бережанського р-ну» , та до відділу Держзеагенстав у Бережанському районі про скасування державної реєстрації земельних ділянок під будівництво автогаражів вижезгаданим громадянам.
На даний час в Тернопільському окружному адміністративному суді відкрито провадження по розгляду даної справи. Але це не завадило міському голові повторно включити в порядок денний сесії питання про надання земельних ділянок у власність під будівництво автогаражів на території Бережанської школи-інтернат, в історичній частині міста.
Доречі, ділянка знаходиться на охоронних землях Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани, а тому на неї розповсюджуються певні обмеження щодо передачі у власність. Але це нікого не турбує і не зупиняє у вчинені незаконних дій щодо земель Бережанської школи-інтернат.
Дані проекти не були погоджені у відповідних державних органах у сфері охорони культурної спадщини, як це вимагає ст. 186 Земельного кодексу України, тобто ці проекти із землеустрою не належним чином виготовлені, а земельні ділянки незаконно внесені в державний земельний кадастр (витяги відділу Держземагентсва додавались до проектів).
Бережанською міською радою подано заперечення на адміністративний позов Бережанської школи-інтернат. В документах, які надійшли до суду були виявлені розбіжності між дукументами, які надані Бережанською міською радою на запит школі-інтернат, що теж потребує правового вивчення. Розбіжності стосувалися площ виділених під забудову, і вказують на підробку документів.
Хто ж допоможе Бережанській школі-інтернат, як надалі розвиватимуться події? Важко відповісти на ці питання, адже на даний час навчальний заклад із своїми проблемами залишився один.
Хай Господь допоможе восторжествувати правді!