[Мій сайт ]
Головна » 2014 » Травень » 1 » «Самооборона» Західної України озвучила свої вимоги до влади: дія, зброя та люстрація
23:32
«Самооборона» Західної України озвучила свої вимоги до влади: дія, зброя та люстрація

Керівники громадських формувань Самооборони у семи західних областях після спільної наради напрацювали звернення до виконувача обов’язків президента Олександра Турчинова, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, голови люстраційного комітету Єгору Соболєву та керівників силових відомств Арсена Авакова, Валентина Наливайченка, Андрія Парубія та Олега Махніцького.
Своє звернення вони озвучили сьогодні, 30 квітня, під час прес-конференції у Львові, передає кореспондент Galnet.
Перш за все, самооборонці вимагають від нової української влади взяти на себе персональну відповідальність за початок активної діяльності, спрямованої на єднання України через проведення системної державної політики.
«На жаль, найбільша біда полягає не у силі зовнішнього ворога, а у внутрішній слабкості нашої держави, якою продовжують керувати недолугі політики, що і надалі нехтують волею своїх громадян. Вимоги Майдану досі залишаються нереалізованими, а дії чинного керівництва держави не можуть не викликати обурення та нових запитань», — йдеться у зверненні.
Серед вимог представників Самооборони також відмова влади від формування керівного складу виконавчих органів влади на квотній та партійній основі. Натомість необхідно застосовувати підхід на основі професіоналізму та авторитетності.
Як зазначили присутні на перс-конференції керівники самооборони Хмельниччини, Рівненщини, Закарпаття та Чернівецької області, у їхніх областях влада практично не дослухається до вимог громадськості у призначенні посадовців.
«Влада не призначає, а перепризначає чиновників, перекидає їх з регіону в регіон», — сказав керівник закарпатського ГФ «Народна самооборона» Юрій Лихтей.
Ще однією вимогою, озвученою сьогодні, є термінове ухвалення дієвого закону про люстрацію та створення національного та регіональних комітетів з люстрації та кадрових призначень з обов’язковим включенням представників громадськості.
Окрім того, представники Самооборони вимагають від влади терміново внести зміни до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону». Ці зміни мають стосуватись можливості фінансування діяльності ГФ за рахунок державного та місцевих бюджетів, участі їх членів у проведенні спецоперацій, пов’язаних з охороною громадського порядку, державних кордонів, проведенням АТО. Також зміни передбачають необхідність закріплення за членами ГФ штатної вогнепальної зброї та спецзасобів у відповідних підрозділах МВС та СБУ на місцях.
«Ми не ходитимемо зі зброєю на патрулювання територій, але маємо знати, де наша зброя, коли виникне потреба. Щоб можна було прийти у певний пункт — райвідділок — та взяти свій пронумерований автомат, бронежилет, тощо. Як це оформити законодавчо — хай вирішує влада», — сказав голова громадської організації «Хмельниччина. Самооборона і контроль” Юрій Смаль.


 

Переглядів: 468 | Додав: VLesyk
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]