[Мій сайт ]
Головна » 2014 » Квітень » 12 » Боєць Бережанської Самооборони майдану Василь Котляр проходить вишкіл у військовій частині 777 полку що у Бережанах
23:52
Боєць Бережанської Самооборони майдану Василь Котляр проходить вишкіл у військовій частині 777 полку що у Бережанах

В Україні триває мобілізація. У частинах проводять збори військовозобов'язаних. Тренування, забіги, навчання, і навіть кухня - все в польових умовах. Знімальна група "Провінційних вістей" побувала у військовій частині 777 полку матеріального забезпечення Тилу Збройних Сил України, що у Бережанах.

У 1996 році Степан Кухарук був старшим сержантом у ракетних військах у Надвірній Івано-Франківської області. Сьогодні живе у Бережанах, працює у пенсійному фонді. На віськові мобілізаційні збори чоловіка призвали через районний військкомат. На період зборів місце роботи і заробітна плата за призваним зберігається, переконує Степан Кухарук.

- Згідно закону все виконується, зберігається і робоче місце і середньомісячна заробітна плата як тим, хто на зборах, так і тим, хто призваний в ряди частини, мається на увазі зарахований в штат частини, - розповідає учасник навчальних зборів, старший сержант запасу Степан Кухарук.

Василь Котляр у 90-х роках проходив службу у роті технічного забезпечення аеродрому Очаків Миколаївської області. Військова спеціальність - водій - механік. Сьогодні доводиться усе згадувати і у випадку військової агресії чи вторгнення готовий йти у бій у будь-яку хвилину.

- Прямо зараз, от давайте зброю і ми йдемо, ми для того сюди прийшли і ми звідси не підемо. Звичайно, хай Бог боронить, щоб щось почалось, але ні страху, ні переживання, сідаємо, їдемо, куда треба, беремо зброю в руки і стріляємо, - говорить учасник навчальних зборів, сержант запасу Василь Котляр.
 

Військовозобов'язані живуть у наметовому містечку. Тренування, забіги, навчання, кухня - все в польових умовах. Навіть погода не стає на заваді розпорядку дня.

- З чого починається? З фіззарядки - кілометр чи три. Потім заняття йдуть, згідно плану. Вчора хімічна підготовка була, тактичні заняття були, політінформування, обід по розпорядку, після цього спеціальна підготовка, наприклад, розгортання техніки, в кого яка спеціальність.

Скільки саме віськовослужбовців призвали, у військовій частині Бережан не розповідають, - таємниця. Мобілізаційні збори, відповідно до указу виконувача обов'язків Президента України, тривають в українських частинах майже два місяці. За цей час військовозобов'язані згадують професійні навики та вдосконалюють військову підготовку.

- Після закінчення військових зборів вони можуть бути введенні в штат частини ці військовозобов'язані, і будуть служити або будуть відпущені додому, по домівках. При першій необхідності вони стають в стрій і виконують завдання за призначеням, відповідно, вже зі здобутим досвідом під час цих зборів, - розповів командир військової частини 777 окремого полку матеріального забезпечення Тилу Збройних Сил України Сергій Фортельний.

Специфіка військової частини у Бережанах - перевезення боєприпасів, доставка паливно-мастильних матеріалів для забезпечення боєздатності військ, перевезення особового складу, а також для евакуації поранених, хворих і майна. Без цього не обходилась жодна війна, каже полковник Сергій Фортельний.

Переглядів: 520 | Додав: VLesyk
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]